Jaki prezent na komunię dla chłopca można kupić w księgarni?

Nie ulega wątpliwości, że w życiu każdego człowieka Komunia Święta stanowi bardzo ważne wydarzenie. Warto zadbać o to, by dzieci miały pozytywne wspomnienia związane z dzieciństwem i przyjęciem po raz pierwszy Eucharystii. To dzień, na który czeka się długimi miesiącami

Księgarnia to prawdziwa kopalnia prezentów – nie tylko urodzinowych, świątecznych i imieninowych, ale także na inne okazje. Także na Pierwszą Komunię Świętą można znaleźć wiele ciekawych propozycji. W dzisiejszym artykule szukamy interesujących pozycji książkowych dla Waszych wnuczków, chrześniaków, bratanków i siostrzeńców, czyli dla chłopców, którzy już niedługo po raz pierwszy przyjmą Komunię Świętą do serca.

Święty Jan Paweł II zawsze bliski

Ciekawą propozycję na prezent na komunię dla chłopca (ale nie tylko) ma ks. Kazimierz Tomaszewicz SVD, który jest autorem książki “O Lolku, który został papieżem”. Powieść pozwoli chłopcom poznać, że św. Jan Paweł II nie jest daleką, nieznaną postacią, ale może stać się serdecznym przyjacielem. Opisane w niej historie w przystępny sposób przybliżają postać wielkiego Polaka i świętego, który pozostał sobą i oddał swoje życie Chrystusowi idąc za powołaniem do życia w kapłaństwie. Wiele wątków z tej książki może zaciekawić i niekiedy nawet rozbawić również dorosłych, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby lektura “O Lolku, który został papieżem” była czytana wspólnie przez całą rodzinę.

Pamiątkowa książka o I Komunii Świętej

Jeżeli zależy Ci na tym, aby Twój prezent był ściśle powiązany z uroczystością, podaruj chłopcu książkę dotyczącą I Komunii Świętej. Będzie to dla niego pamiątka pierwszego przyjęcia Pana do serca w postaci Eucharystii. Książka “Ukryty w hostii. Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej” Wydawnictwa Edycja Świętego Pawła jest przykładem pozycji, w której oprócz pięknej grafiki oraz umiejętnie dobranych tekstów chłopiec będzie mógł wkleić swoje zdjęcia czy poprosić gości o wpis pamiątkowy. Dodatkowo autem tej pozycji są krzyżówki, wycinanki oraz łamigłówki, w rozwiązywaniu których może uczestniczyć cała rodzina dziecka.

A może… Biblia dla dzieci?

Na rynku księgarskim można znaleźć wiele religijnych pozycji książkowych dla dzieci z okazji I Komunii Świętej, ale podarowanie dziecku Pisma Świętego zawsze jest dobrym pomysłem. Pięknie oprawiona Biblia z odpowiednio dużą czcionką może być trafnym prezentem, choć alternatywą może być tutaj wydanie dla dzieci. Przykładem takiej pozycji jest “Biblia Młodych. Opowieści ze Starego i Nowego Testamentu” autorstwa ks bp Antoniego Długosza, który w 2007 roku przez dzieci z Częstochowy został mianowany do otrzymania “Orderu Uśmiechu”. Biblia opracowana przez niego zawiera piękne ilustracje oraz modlitwy i pytania. “Biblia Młodych. Opowieści ze Starego i Nowego Testamentu” może pomóc chłopcom w szukaniu drogi do miłości Boga, którego w dniu I Komunii Świętej przyjęli do serca.

Wstążka plik wektorowy utworzone przez studiogstock - pl.freepik.com