Książkowe prezenty na Komunię dla chłopców

Trafionym pomysłem w kontekście prezentu dla chłopców powinna być na przykład "Biblia w obrazkach dla najmłodszych". Tematyka jak najbardziej odpowiada Komunii Świętej, a dzieci ucieszą się z książki, gdzie jest nie tylko sama treść, ale i towarzyszące jej liczne ilustracje

Zastanawiasz się jaki prezent na Komunię dla chłopca będzie odpowiedni? Nie chcesz, aby Twój podarunek był mało oryginalny albo zupełnie niepowiązany z uroczystością, którą przeżywa Twój chrześniak, wnuczek czy siostrzeniec? Książkowe prezenty z okazji I Komunii Świętej mogą okazać się bardzo dobrym pomysłem. W dzisiejszym artykule przedstawiamy kilka ciekawych propozycji książkowych, które mogą zostać podarowane w tak ważnym dniu.

Podaruj mu Pismo Święte

Biblia bywa prezentem ślubnym dla państwa młodych, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby stała się także prezentem z okazji I Komunii Świętej. Pięknie wydane Pismo Święte to wspaniały pomysł na prezent, który będzie służył dziecku przez całej jego życie. Taki upominek ściśle związany jest z religią, więc dobrze wpisuje się w charakter uroczystości, a wspaniałe historie proroków oraz przypowieści zawarte w Ewangeliach mogą przyczynić się do dalszego poznawania Boga oraz Jego miłości. Wybierając Biblię dla dziecka zadbaj o odpowiednią (powiększoną) czcionkę, która ułatwi mu czytanie.

Książka, którą współtworzy dziecko

W księgarniach można znaleźć specjalne książki poświęcone tematyce I Komunii Świętej. Takie pozycje książkowe będą pamiątką z tego ważnego dnia. Przykładem takiej książki będzie “Mój przyjaciel Jezus. Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej. Album” autorstwa ks. Wojciecha Kuzioły SSP oraz Małgorzaty Wilk. W tej niezwykłej książce chłopiec znajdzie miejsce na opisanie przeżyć, jakie towarzyszyły mu w dniu przyjęcia po raz pierwszy Pana Jezusa do serca. Dodatkowo do tej książki można wklejać własne fotografię. To wszystko sprawia, że prezent będzie mógł zostać spersonalizowany przez dziecko i jego rodziców. W ten sposób chłopiec staje się współautorem, a po wielu latach będzie mógł przeczytać jakie emocje przeżywał i przypomnieć sobie, że Jezus nadal jest jego Przyjacielem.

Przybliżyć chłopcu Maryję

Ciekawym pomysłem na prezent na I Komunię dla chłopca będzie książka z Wydawnictwa Karmelitów Bosych – “Dzieci z Fatimy. Powieść dla małych i dużych” napisana przez Dorotę Krawczyk. Podczas czytania tej pozycji chłopiec zapozna się z historią świętych dzieci – Franciszka oraz Hiacynty Marto oraz Łucji dos Santos. Powieść może przybliżyć dziecku także postać Maryi oraz pomóc w modlitwie na różańcu. Autorka książki uczyniła narratorką dziecko – Łucję dos Santos, przez co czytanie nie powinno być nużące. Co więcej, powieść Doroty Krawczyk jest przeznaczona także “dla dużych”, co oznacza, że również może być czytana wspólnie przez całą rodzinę obdarowywanego chłopca.

Zaproszenie plik wektorowy utworzone przez studiogstock - pl.freepik.com